Advantix Spot-on dla psa 4 - 10 kg ( 1 x 1,0 ml)

Cena: 30,50 zł 30.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BAYER
Kod produktu: 5909997024035

Opis

Przed zastosowaniem produktu należy przeczytać ulotkę, poniższy tekst ma charakter poglądowy. Nie jest próbą leczenia zwierzęcia przez internet . Zwierzę leczy lekarz weterynarii po uprzednim jego zbadaniu.

W opakowaniu znajduje się 1 pipeta 4,0 ml która zawiera: Imidakloprid 400 mg, Permetryna 2000 mg.

Wskazania i leczenie

Produkt może być stosowany jako element z złożonego leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry.

Preparat zwalcza u psów oraz zapobiega infestacji:

-kleszczy Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor ssp. Dodatkowo jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy przez 4 tygodnie. Kleszcze umiejscowione na psie w momencie zastosowania preparatu są zabijane lecz pozostają wczepione i będą widoczne.

-pcheł Ctenocephalides spp. Pchły na psie giną w ciągu 1 dnia od rozpoczęcia leczenia. Jednorazowe zastosowanie chroni psa przed kolejnym zarażeniem przez 4 tygodnie.

Preparat odstrasza:

- komary i muchówki Phlebotomus sp. Jednorazowe zastosowanie odstrasza meszki i komary w ciągu 4 tygodni.

Przeciwwskazania

- Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia.

- Nie stosować u kotów.

-Nie dopuścić do wylizywania miejsca podania przez zwierzę leczone oraz również przez inne zwierzęta z którymi ma kontakt.

Środki ostrożności przy przechowywaniu i transporcie

- przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

- Nie zamrażać;

-Przechowywać z daleka od żywności, napojów i środków żywienia zwierząt;

- Okres trwałości po otwarciu torebki foliowej to 2 lata ( w tym czasie należy zużyć wszystkie pipety po otwarciu torebki foliowej lub przed upływem terminu ważności  podanej na pipecie.

Specjalne środki ostrożności

- Unikać kontaktu z oczami, skórą i ustami;

- W trakcie nakładania preparatu nie jeść, nie pić nie palić;

- Po podaniu umyć ręce;

- Nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa u którego stosuje się preparat;

 - W razie rozlania na skórze, natychmiast zmyć preparat mydłem i wodą;

 - W przypadku dostania się preparatu do oczu obficie przepłukać je wodą:

 - Osoby o wrażliwej skórze mogą być szczególnie wrażliwe na ten produkt;

 - W przypadku połknięcia preparatu skontaktować się z lekarzem lub zasięgnąć pomocy medycznej.

 - Można stosować w okresie karmienia i laktacji

 

- Produkt ma zostać podany w sposób przedstawiony i zgodny z opisem na ulotce w części DAWKOWANIE I DROGA PODANIA.

- Nie dopuścić do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone oraz inne zwierzęta z którymi ma kontakt.

- Produkt może wywierać szkodliwe działanie w przypadku użycia go na kotach, które mogą mieć potem poważne konsekwencje zdrowotne. W przypadku takich okoliczności niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii.

- Przed zastosowaniem u psów chorych i osłabionych skonsultować się z lekarzem weterynarii.

- Nie zezwalać psom na wchodzenie do wody przez 2 dni po zastosowaniu preparatu ( z uwagi na niebezpieczeństwo jakie niesie z sobą dla organizmów wodnych

- Produkt nie może dostać się do cieków wodnych oraz zbiorników gdyż jest toksyczny dla organizmów w nich żyjących np. ryb i  dafni.

- Składnik preparatu może plamić niektóre materiały łącznie z  skórą, tkaninami , tworzywami sztucznymi i wykańczanymi powierzchniami. Pozwolić by miejsce podania preparatu wyschło nim będzie miało kontakt  z ww. materiałami.

- Zatrucie na skutek nieumyślnego połknięcia u psów nie jest mało prawdopodobne. W przypadku wystąpienia postępowanie powinno być objawowe i prowadzone przez lekarza weterynarii. Nie jest znana specyficzna odtrutka. Mogą wystąpić objawy neurologiczne( osowiałość i drżenie).

Działania  niepożądane

W rzadkich wypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (wraz z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.

W bardzo rzadkich przypadkach zmiany w zachowaniu ( zdenerwowanie, niepokój ruchowy, skowytanie lub tarzanie się) objawy żołądkowo – jelitowe (wymioty, biegunka, nadmierne ślinienie się, zmniejszony apetyt) objawy neurologiczne ( chwiejny ruch, drgawki u psów chorych na permetrynę). Objawy są zwykle przemijające i same ustępują.

O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu innych niepokojących objawów ( również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem) należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Odpowiedni formularz należy pobrać z strony internetowej http://www.urpl.gov.pl/pl

Unieszkodliwianie nie zużytego produktu leczniczego weterynaryjnego lub odpadów pochodzących z tego produktu, jeżeli ma to zastosowanie.

 - Po użyciu umieścić końcówkę w pipecie. Opakowanie zewnętrzne  i puste pipety mogą być usuwane z odpadami gospodarczymi.

 - Niewykorzystany produkt leczniczy weterynaryjny( lub jego odpady) unieszkodliwić w sposób  zgodny z obowiązującymi przepisami

 

Uwaga!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkt można zakupić tylko w przypadku odbioru osobistego lub składając zlecenie odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Zamawiając produkt wyrażasz zgodę na złożenie w Twoim imieniu dyspozycji zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej.

Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271) 

* Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi od 3 do 5 dni roboczych. W razie braku produktu na magazynie, czas realizacji może wydłużyć się do 14 dni.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

tel: 532 713 323

agnieszka@ecolifegroup.pl

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl