Opis
Najwyższej jakości olej dopasowany do potrzeb młodych psów do 12 miesiąca życia. Stworzony ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków dzikich ryb morskich. Dostarcza niezbędnych dla optymalnego rozwoju młodego organizmu kwasów EPA i DHA, wspomagających prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego (szczególnie mózgu) oraz poprawne kształtowanie się aparatu ruchu. Delikatny aromat i wyjątkowy smak pobudza apetyt.
Preparat o najwyższym poziomie bezpieczeństwa przeznaczony do suplementacji diety szczeniąt od czwartego tygodnia życia. Nie zawiera konserwantów, został przebadany na zawartość metali ciężkich, dioksyn, furanów i PCB.
Skład: 100% olej z dzikich ryb morskich
Tłuszcz surowy: 99,4g
Omega-3: 36,8g
Omega-6: 3,1g
EPA+DHA 299 mg/g
Witamina D3 0,48 IU/g.
Sposób podania: odmierzoną za pomocą pompki dawkę oleju podawać z pokarmem. Aby Twój szczeniak mógł zdrowo rosnąć dodaj odmierzoną dawkę oleju do codziennego posiłku. Wprowadzaj stopniowo przez pierwsze trzy dni połowę zalecanej, dziennej dawki. Suplement można stosować od 4-tego tygodnia życia z pierwszymi stałymi pokarmami.
Przechowywanie: po otwarciu przechowywać w temperaturze pokojowej.
Bezpieczne i ekologiczne butelki
Butelki do oleju Baltica zostały stworzone z najbezpieczniejszego plastiku HDPE, który jest certyfikowany i nie wykazuje absolutnie żadnego negatywnego oddziaływania na żywność. Olej pakowany jest w atmosferze ochronnej azotu, dozowany za pomocą pompki co zabezpiecza go przed utlenianiem.
Zasada Zero Waste!
Opakowania oleju Baltica wytwarzane są z przetworzonych, zużytych lin oraz sieci rybackich, które są wyławiane z mórz i oceanów. W ten sposób chronimy faunę oceaniczną oraz środowisko dając plastikowi drugie, trzecie i kolejne życie!
Wszystkie składniki morskie i oceaniczne wchodzące w skład karm oraz suplementów Baltica pozyskiwane są w harmonii z ekosystemem. Sprowadzamy je z odpowiedzialnych, certyfikowanych źródeł z najdalszych zakątków świata, charakterystycznych dla naturalnego występowania danego surowca.
Suplementowanie diety młodego psa:
Głównym zadaniem suplementów w diecie Twojego zwierzęcia jest uzupełnienie brakujących mu substancji odżywczych, czyli tych, których nie udało się dostarczyć wraz z codzienną dietą. Możesz zaobserwować ewentualne braki poszczególnych substancji. Mogą one być spowodowane źle zbilansowaną dietą psiego maluszka lub brakiem dostępności konkretnych produktów bogatych w dany składnik.
Omega-3 w diecie młodych psów:
Kwasy tłuszczowe Omega-3 są kluczowym składnikiem na każdym etapie życia zwierzęcia, a zwłaszcza w żywieniu suk ciężarnych, karmiących, a także małych szczeniąt. EPA i DHA są niezbędny do tego, by układ nerwowy oraz wzrok szczenięcia rozwijały się w sposób prawidłowy, co zostało potwierdzone w trakcie badań. U ssaków w czasie ciąży, ale zwłaszcza pod koniec tego okresu ma miejsce największa retencja DHA w układzie nerwowym płodu. Podawanie NNKT sukom w ciąży skutkowało znaczącą poprawą rozwoju mózgu szczeniąt. Suplementacja zalecana była także kilka tygodni po porodzie. Badania przeprowadzone na szczeniętach jednoznacznie pokazały, że te zwierzęta, którym podawano DHA osiągały znacznie lepsze wyniki w nauce. Ponadto miały wyższe miana przeciwciał przeciw wirusowi wścieklizny.
Tłuszcze w diecie psa:
Wbrew pozorom tłuszcze są niezbędnym elementem w diecie zwierzęcia. Są nie tylko źródłem energii, ale też pozwalają na właściwe przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E i K. Ponadto stanowią dodatek poprawiający smak i zapach posiłku. W tłuszczach też znajdują się NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – Omega-3 i Omega-6. Zwierzę nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć NNKT, stąd też konieczność dostarczania ich wraz z pożywieniem lub w postaci dodatkowej suplementacji.
Niedobór Omega-3
Niedobór kwasów tłuszczowych Omega-3, a szczególnie kwasów EPA i DHA może przynieść zwierzęciu wiele niekorzystnych skutków, np.
• zmiany w obrębie skóry i sierści, takie jak łupież lub łysienie
• dysfunkcje neurologiczne
• zapalenie przewodów słuchowych
Omega-3 w diecie psa:
Stosowanie kwasów Omega-3 w diecie psa przynosi mu wiele korzyści. Wśród nich można wyróżnić między innymi:
• wspieracie układu odpornościowego u psów młodych i starszych
• wspomaganie leczenia atopii skórnej i świądu
• łagodzenie objawów bólowych w chorobach zwyrodnieniowych
• działanie przeciwzapalne
• poprawa funkcjonowania nerek
• poprawa funkcjonowania narządu wzroku
Kwas EPA ma działanie pobudzające na układ sercowo-naczyniowy. DHA jest istotny dla układu nerwowego, głównie mózgu, a także siatkówki oka. Należy także do podstawowych składników błon komórek nerwowych, dlatego też wywiera wpływ na rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego. Występuje także w fosfolipidach siatkówki. Pełni tak funkcję neuroprotekcyjną oraz promującą przetrwanie fotoreceptorów oka. Zbadano, iż u ssaków duże ilości DHA znajdują się w mięśniu sercowym oraz w plemnikach. Świadczy to o istotnej roli tego kwasu we właściwym funkcjonowaniu narządów, a także komórek. DHA ma znaczenie w rozwoju młodych organizmów, ale także w utrzymaniu właściwej homeostazy u psów starszych. Obniżenie zawartości DHA ma wyjątkowo niekorzystne działanie na czynności poznawcze zwierzęcia.
Oleje:
Kupując produkty marki Baltica możesz mieć pewność, że podajesz swojemu zwierzęciu produkty czyste, które spełniają wszelkie nawet najbardziej rygorystyczne wymagania. Nasze oleje są produkowanie w zakładach mających certyfikat FSSC22000, który jest uznawany przez GFSI, czyli Globalną Inicjatywę Bezpieczeństwa Żywności dla ludzi. Zarówno psy, jak i koty nie są w stanie w sposób naturalny wytworzyć w swoich organizmach niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3. Z tego też powodu niezwykle istotne jest, aby w możliwie najlepszy sposób zapewnić zwierzęciu odpowiednią podaż tych kwasów w diecie przy pomocy wysokojakościowych suplementów. Kwasy tłuszczowe Omega-3 DHA i EPA są bardzo istotne przy wsparciu pracy serca, nerek, wątroby, oczu, stawów, a także mózgu Twojego psa lub kota. Dawkowanie olejów znajduje się na każdym opakowaniu, jednak zaleca się też wcześniejszą konsultację z lekarzem weterynarii, bądź dietetykiem zwierzęcym, co pozwoli ustalić indywidualne zapotrzebowanie Twojego zwierzęcia. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących produktu, możesz skontaktować się z naszym doradcą dietetycznym. Uzyskasz w ten sposób odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
* W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu.
tel: 532 713 323
agnieszka@ecolifegroup.pl