do kasy suma: 0,00 zł

Foresto obroża dla psów i kotów przeciw pasożytom poniżej 8 kg(< 8 kg)

168,00 zł 168.00
ilość szt.
Kod produktu: 5909990908479

Opis

Foresto obroża dla psów i kotów o masie ciała mniejszej lub równej 8 kg. Obroża jest w kolorze szarym. Bezzapachowa. Środek może być stosowany jako element terapii alergicznego pchlego zapalenia skóry.

Preparat wydawany bez przepisu lekarza – OTC. Przed zastosowaniem produktu należy przeczytać ulotkę, poniższy tekst ma charakter poglądowy. Nie jest próbą leczenia zwierzęcia przez internet . Zwierzę leczy lekarz weterynarii po uprzednim jego zbadaniu.

Uwaga!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkt można zakupić tylko w przypadku odbioru osobistego lub składając zlecenie odbioru w wybranej firmie kurierskiej. Zamawiając produkt wyrażasz zgodę na złożenie w Twoim imieniu dyspozycji zlecenia odbioru w wybranej firmie kurierskiej.

Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Jedna obroża o długości 38 cm i wadze 12,5 g zawiera Imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetryna w dawce 0,56 g jako substancje czynne.

DZIAŁANIE

Koty:

 - pchły. Leczy i zapobiega zarażeniu pcheł Ctenocephalides felis  przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność od razu po założeniu. Ochrona przeciw  rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni.

- kleszcze. Długotrwała skuteczność roztoczobójcza Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus oraz odstrasza i  zapobiega żerowaniu pasożytów (larwom, ninimfom i dorosłym osobnikom) I.ricinus przez kres 7 – 8  miesięcy. Jeżeli kleszcze występują na kocie przed rozpoczęciem leczenia założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować ich śmierci. Zaleca się usunięcie kleszczy już występujących na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające zaczyna się 2 dni po założeniu.

- wszoły. Trichodectes canis – przy leczeniu zarażenia. Najlepiej zakładać przed rozpoczęciem sezonu występowania pasożytów.

 

PSY:

- pchły. Leczy i zapobiega zarażeniu pcheł Ctenocephalides felis  przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność od razu po założeniu. Ochrona przeciw  rozwojem larw pcheł przez okres 8 miesięcy.

- kleszcze. Długotrwała skuteczność roztoczobójcza Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus Dermacentor reticulatus oraz odstrasza i  zapobiega żerowaniu pasożytów (larwom, ninimfom i dorosłym osobnikom) I.ricinus oraz R.sanguineus przez kres 8  miesięcy. Jeżeli kleszcze występują na kocie przed rozpoczęciem leczenia założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować ich śmierci. Zaleca się usunięcie kleszczy już występujących na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające zaczyna się 2 dni po założeniu.

- wszoły. Trichodectes canis – przy leczeniu zarażenia. Najlepiej zakładać przed rozpoczęciem sezonu występowania pasożytów.

PRZECIWWSKAZANIA

- Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni;

- Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodni;

- Nie stosować przy stwierdzeniu potwierdzonej nadwrażliwości na substancję czynną lub pomocniczą produktu.

SPECJALNE OSTRZEŻENIA

- trzymać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci;

- uniemożliwić zabawę oraz wkładanie obroży do ust małym dzieciom;

- uniemożliwić spanie zwierzęcia które nosi obroże w tym samym łóżku co właściciele a zwłaszcza dzieci;

-unikać długotrwałej ekspozycji na działanie wody;

- unikać nadmiernego stosowania szamponu;

- po założeniu umyć ręce zimną wodą,

- niezwłocznie usunąć pozostałości lub odcięte fragmenty obroży;

- torebkę zawierającą obrożę należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania produktu;

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

- sporadycznie może wystąpić świąd, rumień, niewielka utrata sierści, reakcje skórne o niewielkim stopniu nasilenia.

-u kotów mogą wystąpić przemijające objawy takie jak: obniżenie nastroju, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka, kontaktowe alergiczne zapalenie skóry;

STOSOWANIE

- na skórę;

- jedna obroża do założenia wokół szyi zwierzęcia;

- u kotów i małych psów o masie ciała do 8 kg stosuje się jedną obrożę o długości 38 cm.
- u psów o masie ciała powyżej 8 kg należy stosować obrożę Foresto dla psów o masie ciała > 8 kg o długości 70 cm.
- wyłącznie do użytku zewnętrznego;

Należy wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm.
 
Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt.

* Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi od 3 do 5 dni roboczych. W razie braku produktu na magazynie, czas realizacji może wydłużyć się do 14 dni.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

tel: 532 713 323

agnieszka@ecolifegroup.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl