do kasy suma: 0,00 zł

Przysmaki dentystyczne dla psa

Gryzaki dentystyczne dla psa – łatwy sposób na wsparcie codziennej pielęgnacji zębów

Prawidłowa pielęgnacja psiej jamy ustnej ma bardzo duży wpływ na stan uzębienia, a przede wszystkim na gromadzący się na powierzchni zębów kamień. W przypadku psich zębów, które nie są regularnie czyszczone i na których zdążył już pojawić się żółty nalot, znacznie wzrasta ryzyko pojawienia się bolesnego zapalenia dziąseł oraz innych rozwijających się stanów zapalnych. Taki kamień usuwa się u stomatologa weterynaryjnego, a podczas trwania całego zabiegu zwierzę jest pod narkozą. Z tego też powodu zabieg usuwania kamienia okazuje się większym obciążeniem dla organizmu. Ponadto w niektórych przypadkach jego wykonanie nie jest możliwe – między innymi wtedy, gdy zwierzę choruje lub jeśli ma nieprawidłowe wyniki krwi czy echo serca.

Nasz sklep internetowy e-Hunter zapewnia łatwy dostęp do różnego rodzaju akcesoriów, które ułatwiają zadbanie o odpowiednią pielęgnację jamy ustnej. Dużym uznaniem klientów oraz czworonogów cieszą się między innymi gryzaki dentystyczne dla psa, które pozwalają na szybsze pozbycie się niektórych resztek po spożytym posiłku. Warto przy tym wspomnieć, że gryzaki stomatologiczne dla psa. Wówczas tego typu przysmak przynosi dużą ulgę podczas wyżynania się zębów i tym samym chroni znajdujące się w domu przedmioty przed ewentualnym pogryzieniem. Wśród asortymentu mamy również gryzaki odpowiednie dla szczeniąt.

Pielęgnacja zębów psa – w jaki sposób powinna przebiegać, aby wyróżniać się skutecznością?

Przemyślana i skuteczna pielęgnacja zębów u psa najczęściej opiera się na kilku najważniejszych akcesoriach lub preparatach, które pozwalają pozbyć się gromadzącego się na zębach kamienia. Niezbędnym etapem pielęgnacji okazuje się między innymi regularne mycie psich zębów, najlepiej przynajmniej raz dziennie. Warto przy tym wspomnieć, że czyszczenie zębów dla wielu czworonogów po pewnym czasie staje się przyjemną czynnością – przede wszystkim dzięki stopniowemu budowaniu pozytywnych skojarzeń i smakowi past, które często występują w wersjach o smaku arbuza, masła orzechowego czy lodów waniliowych. Wówczas do czyszczenia można wykorzystać czysty gazik i równomiernie rozprowadzić nim pastę po wszystkich zębach. Pasty są w spreju i dlatego w ofercie mamy też szczoteczki do zębów.

Godnym uwagi rozwiązaniem okazują się ponadto przysmaki dentystyczne dla psa, które wyróżniają się pysznym smakiem oraz właściwościami zapewniającymi delikatną pielęgnację zębów. Dlatego też oferta naszego sklepu zapewnia łatwy dostęp do wysokiej jakości gryzaków, które za sprawą swojego kształtu oraz odpowiedniej twardości pozwalają usunąć resztki jedzenia i mają również pozytywny wpływ na oddech pupila. Tak przygotowana pielęgnacja zębów psa zmniejsza bowiem ryzyko pojawienia się stanów zapalnych, które w dużej mierze odpowiadają za większość nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z jamy ustnej czworonoga.

Mimo regularnej pielęgnacji niezwykle ważne stają się również systematyczne kontrolne wizyty u weterynarza. Podczas takiej wizyty można ocenić, czy na zębach nie gromadzi się kamień, nie pojawiają się różnego rodzaju ubytki lub złamania albo czy nie rozwijają się żadne stany zapalne. Warto przy tym wspomnieć, że wczesne wykrycie tego typu zmian zwiększa szanse na łatwe i skuteczne leczenie, którego cena nie będzie wiązała się z dużymi wydatkami. Wówczas proponowane przez nas przysmaki dentystyczne mogą okazać się nie tylko wsparciem w terapii, ale także nagrodą za spokojne znoszenie wszystkich wykonywanych wokół psa zabiegów.

Kostki dentystyczne dla psów — o czym warto pamiętać przy ich wyborze?

Decydując się na kostki dentystyczne dla psa, warto zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar. W ofercie naszego sklepu pojawiają się smaczne i zdrowe gryzaki przeznaczone zarówno dla większych, jak i mniejszych psów, co znacznie ułatwia korzystanie z tego typu przysmaków. Warto również wspomnieć, że proponujemy naszym klientom wysokiej jakości kości dentystyczne dla psa występujące w wersji twardej lub miękkiej. Mniej twarde gryzaki okazują się idealną propozycją przede wszystkim dla szczeniąt podczas wymiany uzębienia. Wówczas zyskują one możliwość przyjemnego łagodzenia dyskomfortu związanego z pojawianiem się nowych zębów, a ponadto dodatkowo oczyszczają zęby, co zmniejsza ryzyko pojawienia się w przyszłości kamienia. Co więcej, w przypadku szczeniąt kostki dentystyczne wyróżniają się specjalnie opracowanym składem, który ma także dobry wpływ na rozwój kości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl