do kasy suma: 0,00 zł

Preparaty na pchły i kleszcze dla kota

Preparat na pchły i kleszcze dla kota – kiedy okazuje się godnym uwagi zakupem?

Proponowane w naszym sklepie internetowym e-Hunter preparaty na kleszcze i pchły dla kota skutecznie chronią pupila przed pajęczakami oraz owadami, które przenoszą wiele poważnych chorób. Co więcej, wysokiej jakości krople na kleszcze nie wymagają zbyt częstego stosowania, dzięki czemu nie podrażniają delikatnej kociej skóry, z kolei obroże na kleszcze dla kota nie powodują dyskomfortu ze względu na nieprzyjemny, intensywny zapach – warto przy tym wspomnieć, że koty mają dużo lepszy węch niż człowiek, który ponadto okazuje się niezwykle ważnym zmysłem dla lepszego poznawania własnego terytorium. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, czym jeszcze wyróżniają się proponowane przez nas preparaty na kleszcze lub pchły i wybrać produkt, który okaże się najlepiej dopasowany do potrzeb danego pupila.

Preparaty na kleszcze dla kota – co warto wiedzieć przed ich wyborem?

Decydując się na preparaty na kleszcze dla kota, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby nie utrudniały one pupilowi codziennego funkcjonowania. Z tego powodu często lepszym wyborem okazują się specjalnie dobrane krople na kleszcze dla kota, które nie będą wywoływały alergii skórnych i które skutecznie ochronią zwierzę przed różnymi pajęczakami przenoszącymi wiele poważnych chorób, na przykład borelioza. Warto przy tym wspomnieć, że tego typu krople w zależności od wybranego rodzaju aplikuje się co miesiąc lub dwa, dzięki czemu nie trzeba narażać pupila na częste zabiegi.

Obroża zabezpieczająca przed kleszczami oraz innymi pasożytami okazuje się godnym uwagi wyborem w przypadku kotów. Wówczas założona na czas spaceru obroża nie wiąże się z dodatkowym dyskomfortem wynikającym z faktu, że kot ma na sobie przedmiot, do którego nie jest przyzwyczajony. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów obroży jest obroża Foresto, która wyróżnia się skutecznym działaniem i ochroną przed kleszczami. Warto jednak wspomnieć o tym, że tego typu obroża powinna być stosowania jedynie w czasie spacerów pod okiem opiekuna – koty mogą bowiem bardzo łatwo zahaczyć obrożą o różnego rodzaju gałęzie czy ogrodzenia, a także znajdujące się w domu meble, co może prowadzić do niezwykle niebezpiecznych sytuacji.

Kiedy warto zdecydować się na stosowanie preparatów przeciwko kleszczom?

Choć wielu opiekunów nie zdaje sobie z tego sprawy, kleszcze mogą pojawiać się już wczesną wiosną i od tego momentu będą stanowiły duże niebezpieczeństwo dla domowych pupili. Dlatego nasz sklep internetowy e-Hunter zapewnia opiekunom łatwy dostęp do sprawdzonych produktów, które skutecznie chronią przed pajęczakami oraz innymi niebezpiecznymi pasożytami. Oprócz tego oferujemy godne uwagi akcesoria ułatwiające szybkie pozbywanie się kleszczy w taki sposób, aby toksyny nie dostały się do kociego organizmu.

Warto także wspomnieć, że kleszcze w okresie letnim pojawiają się nie tylko w lasach czy na zarośniętych łąkach. Coraz częściej można spotkać je w przydomowych ogródkach, parkach lub nawet niewielkich miejskich skwerkach. Z tego powodu nie należy lekceważyć takiego zagrożenia niezależnie od miejsca zamieszkania czy terenu, po którym kot spaceruje ze swoim opiekunem – cena skutecznych preparatów okazuje się dużo niższa niż późniejsze koszty leczenia czworonoga, który zachoruje na przykład na boreliozę.

Krople i obroże na pchły dla kota – w jakich sytuacjach należy je stosować?

Innym często spotykanym pasożytem u kotów są pchły. W przypadku kota domowego pchły zwykle okazują się niezwykle trudne do skutecznego zlikwidowania ze względu na fakt, że składają jaja nie tylko w sierści zwierzaka, ale także na jego legowiskach, dywanach czy innych domowych meblach. Z tego powodu pozbywanie się pcheł polega również na dokładnej dezynfekcji całego mieszkania oraz na wypraniu w wysokiej temperaturze wszystkich możliwych tkanin. To sprawia, że często lepiej zapobiegać pchłom niż radzić sobie z ich usunięciem.

Na wysokiej jakości preparat na pchły dla kota warto zdecydować się między innymi podczas adopcji zwierzaka zmagającego się wcześniej z tego typu pasożytami, a także w sytuacji, gdy w domu mieszka pies. Wówczas krople na pchły dla kota skutecznie zabezpieczą pupila przed przeniesieniem na niego pasożytów, które mogą pojawić się na innym zwierzęciu lub psie nawet podczas codziennego spaceru. Z tego samego powodu warto zdecydować się na obroże na pchły dla kota, z którym często wychodzimy na spacery w okolicach bytowania innych kotów czy dzikich zwierząt.

Podobnie jak w przypadku obroży na kleszcze tego typu produkt należy stosować jedynie podczas spacerów, kiedy opiekun może zadbać o bezpieczeństwo pupila i ma go przez cały czas na oku. Nasza oferta produktów pozwala na łatwe dopasowanie obroży do wielkości pupila, dzięki czemu nie zsuwają się one zbyt łatwo nawet z niewielkich kotów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl