do kasy suma: 0,00 zł
  • nowość
  • nowość

Chcesz jak najlepiej opiekować się swoim psem? W takim razie wiedz, że oprócz spacerów i żywienia musisz mu także zapewnić właściwą pielęgnację! Szczotki dla psów bez względu na długość włosa czy rasę powinny być podstawowym elementem psiej „kosmetyczki”. To one umożliwiają wyczesywanie zanieczyszczeń, martwej sierści oraz wygładzenie futra. Szczotka albo zgrzebło dla psa długowłosego to również sposób na to, aby nie tylko radzić sobie z kołtunami, ale również im zapobiegać!

Najlepsza szczotka dla psa – jak wybrać?

Szczotki dla psa dostępne w naszym sklepie mają różną postać – klasycznej szczotki z włosiem miękkim lub z metalowymi igiełkami, zgrzebła z ząbkami, czy gumowej rękawicy z wypustkami. Dostępny jest u nas także specjalny grzebień dla psa, który także ma swoją specjalną funkcję. Tak naprawdę, gdy chce się kompleksowo zadbać o futro swojego pupila, warto mieć nawet różne rodzaje szczotek! Najlepsza szczotka dla psa to ta, która dostosowana jest to długości okrywy włosowej Twojego pupila – czesze się nie tylko psy długowłose, które ewidentnie tego potrzebują, ale także krótkowłose oraz szorstkowłose.

Dlaczego należy czesać psy?

Czesanie to dla wielu psów pewien rodzaj pieszczoty – dokładnego masowania całego ciała i drapania, które psy uwielbiają. Poza tym ich skóra tego potrzebuje – dzięki czesaniu może stać się lepiej ukrwiona, a także oczyszcza się w pewnym stopniu z kurzu oraz martwego naskórka. Czesanie psa ma korzyści dla samego zwierzęcia – pomaga mu pozbyć się nadmiarowego podszerstka, który grzał go zimą, ale latem nie jest już potrzebny, więc sprzyja dostosowaniu się do pory roku. Dla właścicieli największa motywacją do regularnego czesania jest jednak... mniejsza ilość psiej sierści na kanapie czy dywanach! Dobra szczotka do czesania psów łączy w sobie funkcję masażu, likwidowania nadmiaru sierści, ale także rozczesuje delikatne kołtuny czy zlepioną sierść, zapobiegając jej kotłunieniu. Co więcej, specjalny metalowy grzebień dla psa z gęstym rozstawem ząbków umożliwia także wyczesywanie pcheł z psiej sierści. Dzięki czesaniu psa można uniknąć wielu problemów związanych z tymi pasożytami, a także dyskomfortu wynikającego z brutalnego wyczesywania mocnych kołtunów lub wycinania ich.

Szczotka dla psa długowłosego

Szczotka dla psa długowłosego może stanowić spore wyzwanie. Dzięki produktom dostępnym w naszym sklepie możesz jednak zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne narzędzia! Przyda się specjalne zgrzebło, które umożliwi wyczesywanie nadmiaru sierści, ale również trymer, który radzi sobie z podszerstkiem, nie wyrywając przy tym włosów. Krótki nożyk doskonale posłuży do wyczesywania trudno dostępnych miejsc, takich jak pyszczek czy uszy, szczególnie u małych ras długowłosych. W przypadku obecności kołtunów dobrym wyborem będzie nożyk do ich wycinania. Grzebień dla psa długowłosego powinien mieć jak najdłuższe i stosunkowo szeroko rozstawione ząbki. Dzięki temu łatwiej „wgryzie” się w gęstą sierść i umożliwi jej bardzo dokładne wyczesanie na każdym poziomie.

Szczotka dla psa krótkowłosego

Czy szczotka dla psa z krótką sierścią jest konieczna? Jak najbardziej! W naszym sklepie dostaniesz wiele rodzajów szczotek, które idealnie się do tego celu nadają. Psy krótkowłose mają krótkie włoski, które również wypadają i trzeba się ich pozbywać, choć grubość ich podszerstka w niektórych rasach rzeczywiście nie jest zbyt imponująca. Szczotka dla psa krótkowłosego jest jednak konieczna, jeśli chce się zapobiec wbijaniu się krótkich, kłujących włosków we własne ubranie czy tapicerkę ulubionego fotela. Najlepszym wyborem będzie szczotka o krótkim, nawet gęsto rozstawionym włosiu, na przykład z metalowym włosiem. Im większy pies, tym większa może być powierzchnia szczotki – dzięki temu czesanie będzie szybsze. Dobra szczotka do psa nie powinna sprawiać zwierzęciu bólu, ale skutecznie rozczesywać zlepioną błotem sierść zapobiegając tworzeniu się kołtunów. Zasadą jest, aby szczotka do wyczesywania psa swoim włosiem sięgała aż do jego skóry – w przypadku psów krótkowłosych wystarczy ta o krótkich ząbkach. Szczotka dla psów długowłosych musi być natomiast nieco dłuższa.

Szczotka dla szczeniaka – jaka powinna być?

Szczeniaki cechują się miękką, delikatną i wrażliwą skórą. Jednocześnie ich niesforność i niespożyta energia sprawia, że brudzą się w ekspresowym tempie i wymagają częstego czesania. Szczotka dla szczeniaka powinna być więc stosunkowo miękka, ale również skuteczna – w przypadku psów długowłosych można pokusić się o tę z metalowymi ząbkami. Powinna być na tyle delikatna, aby oswoić psie dziecko z rytuałem czesania, przyzwyczaić go do niego i pozwolić się polubić.

Kiedy stosować gumowe rękawice?

Gumowa rękawica czy szczotka do czesania psa? Może się przydać jedno i drugie! Rękawicą bardzo wygodnie jest czesać psy dużych ras, ponieważ mają one stosunkowo dużą powierzchnię. Z drugiej strony, sierść łatwo przylega do gumy i pozwala się wyczesywać w miękki sposób bez drapania skóry. To sprawia, że rękawice i szczotki gumowe najlepiej sprawdzą się również u psów z wrażliwą skórą. Dodatkowo dają one delikatny efekt masażu. Szczotka do krótkiej sierści podobnie nie powinna zbyt mocno drapać skóry – warto o tym pamiętać, wybierając modele zakończone kuleczkami, włosiane lub gumowe, albo po prostu dbając o właściwą technikę delikatnego wyczesywania psiego futra. Dobrze dopasowana szczotka do sierści psa sprawi, że czesanie będzie rytuałem przyjemnym dla pieska i łatwym dla jego opiekuna. Grzebień do czesania psa może być natomiast doskonałym wsparciem dla szczotki – dlatego warto mieć obydwa te narzędzia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl