do kasy suma: 0,00 zł
  • nowość

Pielęgnacja kota – produkty, które pomagają w dbaniu o zdrową skórę i sierść pupila

Odpowiednio dobrana pielęgnacja kota ma bardzo duży wpływ na zachowanie w dobrym stanie kociej sierści, pazurków oraz zębów, a także na zapobieganie powstającym w organizmie kota kłaczkom. Co więcej, w przypadku różnych kryzysowych sytuacji szybkie wykąpanie czworonoga może zmniejszyć ryzyko zatrucia się toksycznymi substancjami lub produktami spożywczymi, z którymi kot nie powinien mieć kontaktu. Warto przy tym wspomnieć, że właściwa pielęgnacja kociej sierści i skóry okazuje się ważna między innymi u kotów długowłosych, które bez regularnego wyczesywania często zmagają się z uciążliwymi kołtunami i tworzącymi się stanami zapalnymi. Dlatego znajdujące się w naszej ofercie produkty powstały z myślą o tym, aby ułatwić opiekunom oraz kotom regularną pielęgnację i sprawić, by wiązała się ona z jak najmniejszym dyskomfortem.

Odpowiednio dobrane kosmetyki dla kota – czym powinny się wyróżniać?

Decydując się na profesjonalne kosmetyki dla kota, warto między innymi pamiętać o tym, że zarówno kocia skóra, jak i sierść okazują się niezwykle wrażliwe na działanie mocnych detergentów. Z tego powodu nie zaleca się stosowania u kotów produktów, które cechują się sztucznym, nastawionym przede wszystkim na mocny zapach składem. Zamiast tego godnym uwagi wyborem będą kosmetyki dla kotów oparte na naturalnych składnikach i ewentualnych aromatach zapachowych, które nie będą wyróżniały się cytrusowymi nutami mogącymi drażnić koci węch. Warto pamiętać, że tego typu zasady dotyczą nie tylko kosmetyków w postaci szamponów, ale również wszelkiego rodzaju mokrych chusteczek czy nawilżających balsamów stosowanych niekiedy na przesuszone opuszki kocich łap.

Kosmetyki dla kotów – jakie są najważniejsze zalety naszych produktów?

Proponowane przez nas produkty przeznaczone do pielęgnacji kotów wyróżniają się prostym, naturalnym składem, który nie powinien podrażniać delikatnej skóry czworonogów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że każdy kot jest inny i dlatego każdy może zmagać się z różnymi alergiami na poszczególne składniki stosowanych kosmetyków. Z tego powodu przed pełnym zastosowaniem danego kosmetyku godnym uwagi pomysłem staje się przeprowadzenie próby alergicznej, która pozwoli stwierdzić, czy kot nie jest uczulony na żaden składnik. Wówczas należy odczekać przynajmniej 24 godziny i przez ten czas dokładnie obserwować kota, u którego mogą pojawić się objawy w postaci rozdrażnienia, zaczerwienienia skóry czy zbyt intensywnego drapania.

Pielęgnacja sierści kota – na które produkty warto się zdecydować?

Regularna pielęgnacja sierści kota pozwala na zmniejszenie ryzyka tworzenia się kłaczków oraz trudnych do usunięcia kołtunów, które są szczególnie uciążliwe w przypadku długowłosych kotów i które mogą prowadzić nawet do stanów zapalnych skóry. Dlatego w ofercie naszego sklepu znajdują się starannie dobrane produkty, które pomagają w dokładnym wyczesywaniu sierści bez wywoływania poczucia dyskomfortu u pupila. Warto między innymi zwrócić uwagę na specjalne rękawice do wyczesywania, które za sprawą delikatnych wypustek świetnie zbierają sierść.

Ponadto kształt rękawic sprawia, że wielu czworonogom kojarzą się przede wszystkim z głaskaniem. Z tego powodu rękawice do wyczesywania mogą bardzo dobrze sprawdzić się w przypadku kotów lękliwych lub tych, które nie są przyzwyczajone do regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie wyczesywać kota wbrew jego woli i stopniowo przekonywać go, że zabiegi pielęgnacyjne mogą okazać się przyjemne i odprężające.

Oprócz tego zapewniamy również opiekunom duży wybór takich kosmetyków dla kotów, jak bezpieczne szampony, które bardzo dobrze sprawdzają się podczas usuwania trudnych zabrudzeń sierści. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że kot, który nie zmaga się z żadnymi chorobami skóry, zwykle nie wymaga regularnych pielęgnacyjnych kąpieli. Wyjątkiem są sytuacje, w których pupil zabrudzi się toksyczną dla niego substancją lub innym trudnym do usunięcia produktem (na przykład olejem). W takich przypadkach zawsze warto mieć w pobliżu szampon, który poradzi sobie ze sprawnym usunięciem wszystkich niebezpiecznych zanieczyszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl