Blog kategorie
Bestsellery
Zrozumieć psa, czyli co pies chce powiedzieć swoim zachowaniem. Komunikacja 0
Zrozumieć psa, czyli co pies chce powiedzieć swoim zachowaniem. Komunikacja

To pochodzeniu psa przypisuje się jego społeczną naturę. Przyjmując, że pies pochodzi od wilka - to również po nim zachował stadne i zhierarchizowane zachowania społeczne - choć wiele z nich prawie zanikły bo człowiek na ogół stworzył podporządkowanemu sobie psu lepsze warunki niż surowa (np. ostra zima) przyroda. Podobnie jak u wilków - u psów ważne jest poczucie bezpieczeństwa i porządek w grupie społecznej, w której żyją. Dla psów ich grupa to ludzcy opiekunowie i ich rodziny. Jeśli w domu jest kilka zwierząt psy również z nimi nawiązują związki socjalne. Hierarchia w grupie będzie zależała od rasy psa i jego temperamentu. 

czytaj całość »
Opieka nad starzejącym się psem. Dieta 0
Opieka nad starzejącym się psem. Dieta

Czas płynie szybko i wtem nasz psotny, zwinny i szybki pupil - zwalnia, już nie pędzi - a chodzi. Coraz więcej śpi, a mordka siwieje. Niestety psy starzeją się prędzej niż ludzie - również czas ich życia jest w porównaniu z naszym znacznie krótszy. Jak będzie przebiegała jego starość w dużym stopniu zależy od nas - naszej czujnej opieki, dobraniu odpowiedniej diety, szybkiego reagowania na wszelkie objawy chorobowe.

czytaj całość »
Joanna Krupa „Psie sprawki”. Recenzja 0
Joanna Krupa „Psie sprawki”. Recenzja

Joanna Krupa - modelka, osobowość telewizyjna, celebrytka. Ale nie tylko. Szerokim echem w świecie obiła się jej działalność przeciw zabijaniu zwierząt dla futer. W Polsce wspiera schroniska dla bezdomnych psów i fundacje niosące pomoc skrzywdzonym zwierzętom. 

W swojej książce opowiada o dramatycznych niejednokrotnie losach podopiecznych schronisk.

czytaj całość »
Nowotwory starszych psów. Histiocytoma 0
Nowotwory starszych psów. Histiocytoma

Na forach „psich” właściciele psów często pytają o nowotwory z histiocytów o nazwie histiocytoma wywodzącym się z komórek dendrytycznych skóry psa. Czym się charakteryzują? Zapraszamy do lektury. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl